Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie promocyjne książki „Drzewa”

23 października 2018 g. 18:00 - 20:00

Wydawnictwo EMG razem z Księgarnią Artystyczną Zachęta ma zaszczyt zaprosić na spotkanie promocyjne książki „Drzewa”, czwartego tomu z serii „Architektura jest najważniejsza”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 października o godz. 18.00 w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta przy placu Małachowskiego 3 w Warszawie. O książce rozmawiać będą prof. Marta Leśniakowska, prof. Małgorzata Omilanowska, Grzegorz Piątek i prof. Jan Rylke, a spotkanie poprowadzi Irek Grin.

Nieprzemyślane niszczenie dziedzictwa przyrodniczego (na niespotykaną dotąd w demokratycznej Polsce skalę), z którym mamy do czynienia w ostatnim czasie, sprowokowało Ewę Mańkowską-Grin do stworzenia następnego tomu z serii „Architektura jest najważniejsza”. Tom w całości poświęcony jest drzewom. Wydawnictwo EMG zaproponowało wybranym autorom napisanie esejów o drzewach i ich roli w kontekście działalności architektonicznej i urbanistycznej. Różnorodność spojrzeń i postaw prezentowanych w szkicach oddaje bogactwo możliwych sposobów rozumienia i opisu niełatwego związku natury i kultury.

Zamieszczone w książce teksty Barbary Bartkowicz, Marty Leśniakowskiej, Małgorzaty Omilanowskiej, Olgi Tokarczuk, Grzegorza Piątka, Piotra Wróbla i Jana Rylkego mierzą się z zagadnieniami wzajemnej zależności, ostrego konfliktu, przenikania się i współżycia świata drzew z rozwijającą się w szalonym tempie cywilizacją człowieka i jej najlepiej widoczną emanacją: architekturą i budownictwem.

Seria jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta.

Szczegóły

Data:
23 października 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/342063609877477/

Miejsce

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
Małachowskiego 3
Warszawa, 00-916 Polska
Zobacz w Google Maps

Wszystkie wydarzenia

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera.