Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Czyściciele internetu

22 maja 2019 g. 20:00 - 22:00

Zapraszamy na pokaz jednego z najważniejszych dokumentów ubiegłego roku. Film był sensacją Millenium Docs Against Gravity 2018. Partnerem wydarzenia jest Against Gravity

„Czyściciele internetu” („The Cleaners”)
Premiera: 28 września 2018
reż. Hans Block, Moritz Riesewieck
Niemcy, Brazylia, 2018, 88 min.

Wstęp jest wolny
Na pokaz zapraszamy po 19.00.
Wcześniej sala będzie przemeblowywana.
Przygotujemy 80 nienumerowanych miejsc siedzących.
Film z polskimi napisami.

O FILMIE

Każdego dnia co minutę 500 godzin materiału filmowego jest przesyłanych na YouTube, 450 000 tweetów jest publikowanych na Twitterze, a 2,5 miliona postów na Facebooku. Jego współzałożyciel Mark Zuckerberg obiecał kiedyś, że Facebook będzie bez ograniczeń dzielić się wszystkim z każdym, ale okazało się, że jest zupełnie inaczej. Internet nie jest wcale tak neutralny, demokratyczny i wolny, jak się nam z pozoru wydaje.

„Czyściciele internetu” przedstawiają kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która w dużej mierze zarządzana jest w krajach Trzeciego Świata. Film śledzi pięciu spośród tysięcy outsourcingowanych przez Dolinę Krzemową „cyfrowych śmieciarzy”, których praca polega na usuwaniu „nieodpowiednich” treści z internetu. Przeciętny „czyściciel” musi codziennie obejrzeć i ocenić tysiące obrazów i nagrań, co pozostawia trwały ślad na ich psychice.

Kto decyduje o tym, dlaczego jedne zdjęcia mogą pojawić się w sieci, a inne nie? Dlaczego usunięto satyryczne zdjęcie Donalda Trumpa, a jego artystce zamknięto fejsbukowe konto? Jak to możliwe, że Facebook czy Instagram mają dziś taką władzę, o jakiej do tej pory większość państw mogłaby tylko pomarzyć? Film szuka odpowiedzi na te pytania z czołowymi ekspertami w zakresie wolności słowa w internecie: Davidem Kayem, korespondentem ONZ i Sarah T. Roberts, profesorką na UCLA oraz ekspertką w zakresie komercyjnego moderowania treści online.

Wstęp na pokaz jest wolny.
Zapraszamy po godz. 19.00.
Wcześniej przemeblowujemy salę.
Film z polskimi napisami.
Więcej o wydarzeniach na www.bigbookcafe.pl

Szczegóły

Data:
22 maja 2019
Czas:
20:00 - 22:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/845953455761215/

Organizator

Big Book Cafe

Miejsce

Big Book Cafe
ul. Dąbrowskiego 81
Warszawa, mazowieckie 02-503 Polska
Zobacz w Google Maps

Wszystkie wydarzenia

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera.