WKK2019 w NOWEJ Księgarni z Nowej Huty

Na wieczór powiew świeżości – zapraszamy do nowej NOWEJ księgarni w Nowej Hucie, która również włącza się w organizację Weekendu Księgarń Kameralnych!

NOWA Księgarnia po raz pierwszy świętuje Weekend Księgarń Kameralnych! Dołącz do nas od 25 do 28 kwietnia, by wspólnie celebrować ten szczególny czas! Księgarnia NOWA mieści się w sercu Nowej Huty, przy Alei Róż. Zgody 7 to miejsce spotkań, gdzie oprócz księgarni, znajdziecie Punkt Informacji Miejskiej, w którym zapoznacie się z kulturalną ofertą Krakowa, a tymczasem rozgośćcie się, w witrynie z widokiem na Park Ratuszowy, w wygodnym fotelu, z kubkiem kawy i książką pachnącą nowością!

Księgozbiór NOWEJ to ponad 2 tys. tytułów, znaczną część stanowią powieści dla młodzieży i książki dla najmłodszych. Znajdziecie tu również beletrystykę, biografie, publicystykę, eseje i reportaże o szerokiej tematyce. Entuzjaści architektury, urbanistyki, socjologii czy historii z pewnością zidentyfikują pożądane tytuły. Szczególną estymą darzymy półkę dla „wrażliwych dorosłych”, amatorów kulinariów, muzyki, sztuki, poezji, designu, fotografii, picturebooków i komiksów. Księgarze NOWEJ służą czasem, radą i entuzjazmem! Jak piszą, są otwarci na sugestie i rekomendacje czytelników, sprowadzają poszukiwane tytuły, wertują cyfrowe katalogi wydawnictw i bibliotek, starają się odpowiedzieć na najbardziej wyszukane gusta! NOWA to nie tylko książki, to także gościnna przestrzeń i ludzie, idealne miejsce spotkań, gier w planszówki, warsztatów, wymiany myśli i inspiracji, nie tylko literackich.

Na spotkaniach autorskich księgarnia gościła Edytę Świętek – autorkę sagi „Spacer Aleją Róż”, poetę Michała Zabłockiego, Kamila Herchela – autora grafik do kalendarza Fantastyczna Nowa Huta, oraz autorów książek dla dzieci: Katarzynę Vanevską, Iwonę Gierłach i Szymona Drobniaka. NOWA regularnie zaprasza najmłodszych
na zajęcia z cyklu CZYTANIE-ODKRYWANIE, gdzie literatura jest pretekstem do rozmów o uczuciach oraz okazją do artystycznego wyżycia się. Dorosłym stwarza możliwość dzielenia się refleksją o wybranych utworach poezji w ramach SZKOŁY CZYTANIA. Organizuje też rodzinne warsztaty rękodzielnicze RĘKO-CZYNY, spotkania klubów dyskusyjnych, które są okazją do wzajemnego poznania się, przedstawienia swoich inicjatyw i wymiany doświadczeń.

W ramach Weekendu Księgarń Kameralnych NOWA organizuje:

25.04. –  17:00-19:00 SZKOŁA CZYTANIA Z GRZEGORZEM JANKOWICZEM
SZKOŁA CZYTANIA to cykl warsztatów, których celem jest rozmowa o świecie za pomocą języka literatury. Dzięki literaturze bowiem rzeczywistość staje się bardziej zrozumiała, a my sami możemy łatwiej odnaleźć w niej swoje miejsce. Spotkanie poświęcimy utworowi „Cisza po kolacji” autorstwa James’a Schuyer’a (w tłumaczeniu Piotra Sommera) Warsztaty poprowadzi wirtuoz słowa, jedyny w swoim rodzaju, Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Conrad Festival.
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy! Wydarzenie realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.

26.04. – 17:00-19:00 PRZEWRÓT KLUB KSIĄŻKI
Klub Książki PRZEWRÓT to spotkanie w przestrzeni słowa – przewrotnej i nieskrępowanej. Balansującej na granicy faktu i wyobrażenia, idealnej odskoczni. Odbij się od codzienności i pozwól sobie na intelektualny przewrót
w tył, przewrót w przód – Ty wybierzesz! Pozostawiamy swobodę, w granicach wzajemnego szacunku i do/wolności słowa. Przewrót kwietniowy poświęcimy rozważaniom nad esejem Virginii Woolf: „Kobiety i proza literacka”. Kobieta, jej miejsca, jej czas. Kwietniowy PRZEWRÓT prowadzą Magda Jurecka i Paulina Kutrzeba.
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy! Wydarzenie realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.

27.04. – 11:00-13:00 SPOTKANIE I WARSZTATY DLA DZIECI Z MARTĄ KRAJEWSKĄ WOKÓŁ KSIĄŻKI „ŚWIT MIĘDZY DOBRYM I ZŁYM”
Spotkanie z Martą Krajewską, autorką książek dla dzieci, entuzjastką kultury, wierzeń i obyczajów wczesnych Słowian. Zapraszamy dzieci w wieku 6+, które będą miały okazję poznać świat naszych przodków, bazując na eksperckiej wiedzy naszego gościa. Pretekstem do rozmowy będą powieści „Noc między Tam i Tu” oraz „Świt między dobrym i złym”, które obrazują tamtą rzeczywistość oczami dziecka,  historia ciepła, choć niełatwa, o dziecięcej zazdrości, próbie wejścia w dorosłość i odpowiedzialności za własne błędy. Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty: tworzenie własnego, indywidualnego amuletu oraz lalek motanek. Zapewniamy konieczne materiały.
Wstęp wolny, jednak ilość miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy: ksiegarnia@nowanowa.pl
Wydarzenie realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.

27.04. – 15:00-17:00 WARSZTATY: FILCOWE LOVE: ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK
Filc jest wyjątkowy, miękki i jednocześnie wytrzymały, przyjazny w dotyku i łatwy w obróbce, w filcu tkwi potencjał! Wyzwólcie ów potencjał i swoją kreatywność, by pod okiem profesjonalnej instruktorki stworzyć  autorskie zakładki. Gotową zakładkę zaproście do ulubionej książki, najlepiej takiej z Księgarni NOWA!:) I pamiętajcie, zakładki lubią się przeprowadzać!
Warsztaty poprowadzi  Justyna Florek. Wszystkie materiały niezbędne do wykonania zakładek dostępne będą na miejscu. Warsztaty dla osób dorosłych.
Wstęp wolny, jednak ilość miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy: zgody7@infokrakow.pl
Wydarzenie realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

28.04. 17:00-19:00 KARAKTER NA ŻYWO! SPOTKANIE Z REDAKTOR MAŁGORZATĄ SZCZUREK
Otwarty panel, którego gościem będzie Pani Małgorzata Szczurek, redaktor Wydawnictwa Karakter. Spotkanie będzie okazją do zadawania pytań na temat nowości wydawniczych, działalności Karakteru i swoistego fenomenu, który stanowi na rynku wydawniczym. Jak powstało wydawnictwo, jak wygląda droga od autora, do gotowego produktu? Kto stoi za szczególnym kodem promocji, który ma swoich entuzjastów nie tylko wśród książkofilów?
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy!
Wydarzenie realizowane we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Fundacją Faktor Kultura.

Odwiedź tę księgarnię!
NOWA Księgarnia
os. Zgody 7
Kraków 31-949

tel.  12 354 27 15

czynna codziennie w godzinach od 10 do 19

Facebook