WKK2019 w Księgarni Karakter w Krakowie

Tym razem zapraszamy do krakowskiej księgarni, która niedawno rozpoczęła swoją działalność słowami: „Otwieramy księgarnię, najwyżej splajtujemy”. Księgarnia Karakter nie tylko ma się świetnie, ale i zasila szeregi organizatorów tegorocznego Weekendu Księgarń Kameralnych, z czego bardzo się cieszymy!

Krakowska księgarnia otwarta w 2018 roku przez Wydawnictwo KARAKTER. Starannie wyselekcjonowany księgozbiór to jej znak rozpoznawczy. Prezentuje wydawnictwa, które zmuszają do myślenia i dają narzędzia do dalszej dyskusji. Lubi tematy nieoczywiste. Reaguje na współczesne problemy, nie tylko w literaturze, organizując cykle wydarzeń i spotkań. Dzieli się z czytelnikami tym, co interesuje i jest ważne dla prowadzących ją księgarek i księgarzy!

W bieżącym roku księgarnia realizuje dwa projekty dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury: „Teksty przed korektą”, spotkania w trakcie których autorzy czytają wybrane przez siebie fragmenty jeszcze niewydanych książek i „Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika”, serię warsztatów (3 grupy wiekowe) i spotkań z autorami/ilustratorami dla dzieci (start w maju).

Wydarzenia, które Księgarnia Karakter organizuje w ramach weekendu to:

25.04.19 18:30-20:00 – Teksty przed korektą: Marcin Wilk
Autor przedpremierowo przeczyta fragmenty swojej książki „Pokój z widokiem. Lato 1939”. Książka ukaże się 5 czerwca nakładem Wydawnictwo W.A.B.

26.04.19 18:00-19:30 – O jezu, jaka brzydka – spotkanie z Przemkiem Dębowskim
Wydarzenie miesiąca dla książkowych geeków, czyli niecałą godzinę okraszonych slajdami truizmów na kryptyczny temat, który interesuje tylko niewielu wybranych, czyli: O JEZU, JAKA BRZYDKA. Przemek Dębowski opowie o okładkach książek nie tylko Karakteru: jak pracuje, na co zwraca uwagę, jakie stosuje strategie, aby przetłumaczyć teksty na ich wizualny odpowiednik, ile w tym sensu i jakie jego praca ma znaczenie. Zapraszamy wszystkich jego troje znajomych i Was: osoby, które o książkach mogłyby rozprawiać godzinami! Istnieje możliwość zadawania pytań oraz kulturalnie wyrażonej łagodnej krytyki.

28.04.19 10:00-15:00 – Naczelna Poleca – dyżur redakcyjny Małgorzaty Szczurek
W ten dzień księgarnią pokieruje naczelna Karakteru – Małgorzata Szczurek, redaktorka, tłumaczka i współtwórczyni wydawnictwa. To niepowtarzalna okazja, żeby dowiedzieć się jakie książki rekomenduje, co chciałaby jeszcze wydać i z czym wiąże się praca redaktorki. WPADAJCIE, PYTAJCIE.
A na wszystkich, którzy zdecydują się na książkowe zakupy, czekać będą drobne upominki z karakterem.

Odwiedź tę księgarnię!
Księgarnia KARAKTER
ul. Tarłowska 12 w Krakowie