WKK2019 w Księgarni Sztuki w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Znacie Księgarnię Sztuki znajdującą się w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu? To kolejne miejsce biorące udział w tegorocznym Weekendzie Księgarń Kameralnych.

Księgarnia Sztuki jest częścią Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. I tak jak toruńskie CSW, w ubiegłym roku, obchodziła swoje 10-lecie.

Miłośnicy sztuki znajdą tu albumy, katalogi wystaw oraz książki poświęcone różnym artystycznym dziedzinom – poczynając od malarstwa, poprzez architekturę, design, modę, fotografię, na sztuce współczesnej kończąc. Księgarnia posiada również bogatą ofertę literatury dziecięcej i młodzieżowej. Współpracuje również z lokalnymi wydawnictwami oraz samymi autorami, dlatego znajdziecie tu książki niszowe, regionalne, często debiuty wydawnicze, a także produkty lokalnych wytwórców (biżuterię, ceramikę, pamiątki i gadżety związane z Toruniem.

W ogólnopolskim Weekendzie Księgarń Kameralnych księgarnia bierze udział już po raz trzeci. Działa również w ramach Toruńskich Księgarń Kameralnych, organizując wydarzenia w ramach  regionalnego –Toruńskiego Weekendu Księgarń Kameralnych.

W tym roku Księgarnia Sztuki przygotowała następujące wydarzenia:

25.04. (czwartek), godz. 17:00 Warsztaty konserwacji papieru i starych książek (dorośli)

Papier, z którego są wykonane książki, z biegiem lat ulega różnorodnym zniszczeniom. Jak poprawnie i w prosty sposób naprawić rozdartą lub zaplamioną kartkę? Jak uratować starą oraz cenną dla nas książkę? Tego właśnie dowiecie się na warsztatach, które poprowadzi konserwatorka papieru Iwona Jabłońska.

Zapisy: ksiegarnia@csw.torun.pl 
Więcej informacji na FB: Centrum Literatury CSW

 

27.04. (sobota), godz. 11:00 Spotkanie z książką „Dziwolągi”, Wyd. Dwie Siostry (dla dzieci 4-8 lat)

Każdy z nas ma jakiś domek. Jedni mieszkają w miastach, inni na wsi, a jeszcze inni mają swój dom w lesie. Ale co stałoby się, gdyby nasze domy nagle zniknęły? Zapraszamy na spotkanie poświęcone książce DziwolągiWydawnictwo Dwie Siostry, która opowiada obrazami o tym, co dzieje się ze zwierzętami, gdy ludzie wycinają las.
Będziemy czytać, rozmawiać o ekologii i potrzebie ochrony przyrody. Własnoręcznie stworzymy domki dla mieszkańców lasu. I co najważniejsze, wspólnie posadzimy drzewo, które w przyszłości może stać się domem dla jakiegoś zwierzątka.

Zapisy: ksiegarnia@csw.torun.pl
Więcej informacji na FB: Centrum Literatury CSW

Odwiedź tę księgarnię!
Księgarnia Sztuki
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu
Wały Gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń
tel. 56 610-97-25

email: ksiegarnia@csw.torun.pl
Facebook: https://www.facebook.com/ksiegarniasztuki/
WWW: www.ksiegarniasztuki.pl