WKK2019 w Księgarni Róża w Sieradzu

Kolejnym miejscem biorącym udział w tegorocznym Weekendzie Księgarń Kameralnych jest sieradzka Księgarnia Róża. Zobaczcie, co zaplanowała na te dni!

Księgarnia Róża istnieje w Sieradzu nie tyle jako samo miejsce, w którym można zakupić po prostu książki. Przez ćwierć wieku działalności dorobiła się miana miejsca kultowego. Wrosła w świadomość sieradzan jako maleńka instytucja kultury oraz spotkań świadomych czytelników. Księgarnia jest partnerem lokalnych wydarzeń. Dziś, jako jedna z księgarń kameralnych wyróżnia ją przede wszystkim bardzo indywidualnie dobierany księgozbiór – jak deklarują księgarki, opiera się czasem modnym trendom, aby wybrać dla swoich klientów pozycje niszowe, warte uwagi. Prowadzi również prężnie dział dziecięcy, który zasila wartościowymi pozycjami dla najmłodszych.

W WWK Róża bierze udział drugi raz. W ubiegłym roku odbyły się tu warsztaty dla dzieci z malowania eko toreb, przybliżając tym samym tematy związane z szeroko pojętą ekologią, recyklingiem. Zajęciom manualnym towarzyszyło głośne książek o roślinach, ekologii i zwierzętach.

Na ten rok księgarnia zaplanowała cztery wydarzenia:

25 kwietnia

17:00 wszystko obraca się w poezję

Weekend Księgarń Kameralnych rozpoczynamy w czwartek 25 kwietnia 2019 niezwykłym spotkaniem poetyckim. Zapraszamy na wieczór z Marią Duszką i Jakubem Pokojowczykiem.

26 kwietnia
10:00 Zajęcia o książkach dla przedszkolaków

27 kwietnia 
14:00 Malowanie na werandzie kolorowanek z motywami sieradzkimi.
15:00 Odwiedziny Kici Koci.

Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się w weekend w księgarni, Róża zorganizuje online grę w popularne statki! (im większa łódź pójdzie na dno – tym większy rabat można sobie ustrzelić). Gra ruszy w piątek i będzie trwała do poniedziałku.

Odwiedź tę księgarnię!
Księgarnia Róża
Grunwaldzka 1a
98-200 Sieradz

Facebook