WKK2019 w Księgarni Kafka i spółka w Toruniu

Dziś przedstawiamy kolejną toruńską księgarnię, która otworzy swoje podwoje w Weekend Księgarń Kameralnych. Chodźcie do Kafki i spółki – księgarni, której nie powstydziłby się sam mistrz Franz!

Obraz może zawierać: tekstKsięgarnia Kafka i spółka została stworzona zarówno dla wytrawnych, wymagających czytelników, jak i tych najmłodszych, zaczynających dopiero swoja przygodę z książką. Solidna dawka reportażu, literatury pięknej, komiksów, szeroko pojętej humanistyki oraz poezji, to jedynie niektóre z działów jakimi wypełnione są tutejsze półki. Księgarnia deklaruje nietuzinkowe podejście do każdego czytelnika i jego potrzeb, a także do wszelkich inicjatyw okołoliterackich, na które pozostaje otwarta.
Mimo zaledwie ośmiu miesięcy działalności, Kafce udało się zorganizować kilkanaście spotkań dla najmłodszych czytelników oraz około dziesięciu spotkań autorskich. W kalendarz organizowanych wydarzeń wpisują się również stałe autorskie cykle: Zbiory, oscylujące wokół tematyki poetyckiej oraz Bajkowa sobota. To w tej księgarni spotyka się również cyklicznie ze swoimi fanami vloger Okoń w Sieci, by na „Światurze” porozmawiać o klasykach literatury.
Księgarze chętnie wychodzą też poza księgarnię i biorą udział w konferencjach organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. E. Zawackiej. Kafka jest oficjalnym partnerem cyklu „Książkożercy”, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. Księgarnia brała również udział w lokalnych akcjach i festiwalach: „Światopogląd”, „ToPopkultura”, „Toruń za pół ceny”, „Młode Kino”. Jak mówią Kafkowi księgarze: „Nie lubimy się nudzić, dlatego każdy miesiąc obfituje w wiele nowych wydarzeń i inicjatyw”.


Kafka i spółka w Weekend Księgarń Kameralnych 2019 bierze udział po raz pierwszy i przygotowała z tej okazji trzy propozycje spotkań:

25 kwietnia (czwartek), godz. 18.00: Spotkanie autorskie z Jakubem Michalczenia, promujące jego najnowszą książkę zatytułowaną „Gigusie” (Korporacja Ha!art). Wydarzenie wchodzi w cykl spotkań okołoliterackich Zbiory #6. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia.

27 kwietnia (sobota) godz. 12.00: Prelekcja i prezentacja wizualna pt. „Barwy kosmosu” astronoma Sebastiana Soberskiego.
W książkach o kosmosie można znaleźć całe mnóstwo ilustracji, ale sam wszechświat również jest pełen barw. O tym jaka jest jego kolorystyka opowie i zaprezentuje nam w skomponowanej przez siebie prezentacji astronom, Sebastian Soberski. Więcej informacji tutaj.

28 kwietnia, godz. 12.00: Kosmiczna niedziela z Mikołajem Kopernikiem na podstawie fragmentów książki Katarzyny i Pawła Ziemnickich „Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku” (Wydawnictwo Literatura).
Głośno przeczytamy dzieciom wybrane fragmenty książki, aktywnie zaprezentujemy inne tytuły dotyczące tematyki kosmosu. Klik – szczegóły.

Odwiedź tę księgarnię!
Księgarnia Kafka i spółka
ul.Szewska 2, Toruń

pon. – pt. 10:00 – 19:00
sob. – nd. 10:00 – 16:00

Facebook