WKK2019 w Księgarni BADET w Warszawie

Wiedzieliście, że obecnie ogólnopolski Weekend Księgarń Kameralnych zaczął się w Warszawie? Dziś zapraszamy do kluboksięgarni dziecięcej BADET, która od początku bierze udział w tym czytelniczym święcie!

BADET to największa i najstarsza w Warszawie księgarnia dziecięca. Oferuje przebogaty wybór książek dla dzieci i młodzieży, organizuje tysiące warsztatów dla dzieci, spotkania literackie z artystami z Polski i całego świata oraz inspirowane literaturą urodziny dziecięce. Księgarnia działa już prawie 15 lat. Na 180 m kw. mieszczą się: znakomicie zaopatrzona księgarnia dziecięca, dwie przestronne sale zajęciowe oraz wydzielona kawiarnia dla rodziców.

Wśród pisarzy i grafików, którzy spotkali się u nas z małymi czytelnikami byli artyści znani oraz debiutanci. Księgarnię odwiedzili nas m.in.: Martin Widmark, Asa Lind, Jørn Lier Horst, Rose Lagercrantz, Jujja Wieslander, Elżbieta Wasiuczyńska, Paweł Pawlak i Ewa Kozyra-Pawlak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Wojciech Widłak, Daniel de Latour, Emilia Dziubak, Beata Ostrowicka, Renata Piątkowska, Agnieszka Frączek, Iwona Cała,  Józef Wilkoń,Tomasz Szamojlik, Adam Wajrak, Wanda Chotomska, Edward Lutczyn. Bohdan Butenko prowadził u nas warsztaty rysunkowe, a Sven Nordqvist opowiadał m.in. o tym, że pierwowzorem postaci kota Findusa był jego urwisowaty syn.

W tej edycji WKK Księgarnia BADET organizujemy dwa wydarzenia:

25.04.19 Gra terenowo-fotograficzna #KameralnaAmelia
Literacka gra terenowa. Zainspirowane podróżującym po świecie krasnalem z filmu „Amelia” księgarki zapraszają do wykonywania zdjęć z wykorzystaniem specjalnego gadżetu: magnesika przedstawiającego człowieka-zakładkę, naszą zaczytaną Amelkę, wraz z logo Badeta. Zabierajcie ją ze sobą w podróże małe i duże i uwieczniajcie w miejscach związanych z literaturą dziecięcą, stanowiących przy tym rozwiązanie zagadek, które będziemy Wam zadawać co dwa tygodnie.
W zabawie może wziąć udział każdy, kto odbierze z księgarni specjalnymagnesik. Ich liczba jest imitowana!

28.04.19, 11:00 Warsztaty plastyczne: Skarpetki powracają! Sztuka książki z Danielem de Latourem
Skarpetkowe warsztaty ilustratorskie z wybitnym artystą, Danielem de Latourem. Pretekstem do zajęć będzie nowy tomu przygód Skarpetek: „Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!”, wydany przez Poradnia K Wydawnictwo. Razem z ilustratorem i skarpetkową bandą uczestnicy wyruszą w daleką podróż okrętem, narysowanym wspólnie z gościem księgarni. Stworzą też skarpetkową szajkę i ułożą ilustrowaną morską historię. Poznają ulubione techniki i metody twórcze artysty, i zobaczą, jak wygląda jego warsztat pracy. Uczestnicy obejrzą oryginały ilustracji, które znalazły się w książce, a może i takie, które z jakiegoś powodu się nie zmieściły.
Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Warsztaty dla dzieci od 6 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Odwiedź tę księgarnię!
Kluboksięgarnia dziecięca BADET
Ul. S. Lentza 35a
02-956 Warszawa

Czynna pon.-sob. 10-19, niedz. 11-16
tel. 22 499-37-17

Strona WWW
Facebook