WKK w Księgarni Ossolineum w Łodzi

Dziś zapraszamy do centralnej Polski: w Łodzi atrakcje podczas Weekendu Księgarń Kameralnych zapewni Księgarnia Ossolineum.

Księgarnia Ossolineum powstała w 1990 roku w zabytkowej kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 181 z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk. Jest placówką kulturalno-naukową ściśle współpracującą z łódzkim środowiskiem akademickim. Szczególne miejsce mają tu wydawnictwa Ossolineum, Hamal, Znak oraz Napoleon V, które objęły księgarnię swoim patronatem. W księgarni obywają się spotkania autorskie, podczas których szczególnie chętnie goszczą łódzcy autorzy.
W Weekendzie Księgarń Kameralnych księgarnia bierze udział po raz pierwszy. Z tej okazji zaplanowała następujące wydarzenia:
Piątek, 26 kwietnia 2019,18:00 Polska historia piwa – spotkanie z Marcinem Szymańskim
Piątkowy wieczór księgarnia otworzy opowieścią o piwie, które może być tematem literackim. Historię polskiego piwowarstwa w XIX i XX wieku, ze swadą i stroniąc od nudy, przedstawi historyk, autor książki “Polskie piwo. Biografia (historia lekko podchmielona)” (Wydawnictwo Fronda), Marcin Szymański.
Sobota, 27 kwietnia 2019 12:00 – 15:00 Wielki Turniej w Grę KLIPLO
Na dzień wolny od szkoły i pracy zaplanowano rozrywkę rodzinną, bo nadającą się dla osób w każdym wieku. Księgarnia zaprasza do nauki i gry w samodzielnie wydaną karciankę KLIPLO. Gra sprawdza spostrzegawczość i refleks, wykorzystując przy tym wizerunki ciekawych miejsc w Łodzi.
Sobota, 27 kwietnia 2019 17:00 Łódzkie Pisarki: „Pestki” – spotkanie z Anną Ciarkowską
Pierwsza z rozmów z cyklu spotkań z łódzkimi autorkami. W księgarni gościć będzie Anna Ciarkowska – pisarka, filolożka i literatuznawczyni. Będzie to okazja do porozmawiania o tym, dlaczego wrażliwi mają w życiu trudniej oraz o tym, co umyka – przynajmniej pozornie – znieczulonym na oczekiwania otoczenia. Uwaga: spotkanie nie tylko dla dziewczyn!
Odwiedź tę księgarnię!
Księgarnia Ossolineum
ul. Piotrkowska 181, Łódź