WKK w Kluboksięgarni Baja Book w Otwocku

Jeśli macie zagwozdkę, gdzie dokładnie leży Otwock, czym prędzej przeszukajcie na mapie najbliższą okolicę Warszawy! Tamtejsza kluboksięgarnia Baja Book z okazji Weekendu Księgarń Kameralnych przygotowuje  szereg nietuzinkowych atrakcji, podczas których dzieciaki na pewno będą się świetnie bawić!

Baja Book to kluboksięgarnia dla dzieci, która istnieje w Otwocku od 1 czerwca 2015 roku. Od września 2018 roku działa w nowym, większym lokalu z salą warsztatową. W ofercie czytelnicy znajdą tu wyselekcjonowane książki dla dzieci od najlepszych wydawnictw, także tych niszowych; książki w języku angielskim z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, a także zabawki europejskich marek, wykonane z materiałów wysokiej jakości czy rękodzieło lokalnych twórców. Księgarnię prowadzą mamy, psychopedagog kreatywności, pasjonatki literatury dziecięcej.

Baja Book prowadzi zajęcia dla klas i grup przedszkolnych, podczas których przybliżany jest im proces powstawania książki; dzieci mogą samodzielnie poprzebywać wśród półek i napisać coś na maszynie do pisania. W każdą sobotę Baja Book organizuje bezpłatne, otwarte Poczytanki dla dzieci – czytanie książki i warsztaty plastyczne wokół jej tematu.

Księgarnia bierze udział w WKK po raz trzeci. Tym razem odwiedzający będą mogli wziąć udział w następujących akcjach:

26.04.19 17:00-18:00 Szkolenie Mały Ratownik
Zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat (bezpłatne, obowiązują zapisy)
Szkolenie Mały Ratownik w oparciu o autorski program i książkę Wydawnictwo Dwukropek „Łukasz ratuje Misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy” poprowadzą kwalifikowani ratownicy medyczni z Twójratownik.pl – szkolenie i zabezpieczenia medyczne. „Mały Ratownik” został stworzony tak, aby dzieci przez zabawę miały możliwość zdobycia istotnych dla ich bezpieczeństwa wiadomości. Podczas pierwszego bloku zajęć – Pierwsza Pomoc – przedszkolaki poznają strój i sprzęt ratownika medycznego. W Misiowy Oddziale Ratunkowym przedszkolaki zdobytą wiedzę z bloku pierwszego spróbują zastosować w praktyce. Dzieci będą miały możliwość sprawdzenia „stanu zdrowia” swoich pluszowych zabawek.

27.04.19 11:00 Kreatywna poczytanka dla dzieci 2-5 lat
Zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami (bezpłatne, obowiązują zapisy). Księgarnia zaprasza na Kreatywną Poczytankę z Panem Kuleczką i skarbach w księgarni. Uczestnicy będą mieli okazję wspólnie tworzyć wielką książkę i porozmawiać o tajemniczym miejscu, jakim jest księgarnia.

27.04.19 12:00-13:00 Ogród Baja Book
Atrakcja dla rodzin z dziećmi! Ekologiczne zajęcia z tworzenia ogródka przed Baja Book. Uczestnicy przekopią ziemię, zasadzą sadzonki kwiatów, ziół, a może nawet zrobią zagon ziemniaków. Księgarki radzą: zabierzcie rękawiczki, jeśli nie chcecie pobrudzić rąk, lub nie jeśli liczycie na doznania sensoryczne i zapach natury. Możecie przynieść swoje cebulki, jeśli macie. My zapewnimy swoje 🙂 Każde dziecko, które zasadzi roślinkę, może ją nazwać swoim imieniem i odwiedzając nas podlewać je i pielęgnować.

Odwiedź tę księgarnię!
Baja Book
ul. Warszawska 32, Otwock