WKK2019 w Jak wam się podoba na Długiej 4 w Warszawie

Jak wam się podoba w Warszawie – kolejne miejsce, które ugości Was podczas Weekendu Księgarń Kameralnych.

„Jak wam się podoba” na Długiej to malutka polsko-angielska księgarnia literacka mieszcząca się w samym sercu warszawskiego Nowego Miasta. Znajdziecie tu przede wszystkim szeroki wybór pięknej literatury światowej w języku angielskim (w kilku różnych seriach i wydaniach), ale też poezję, dramaty, literaturę najnowszą. To, co cieszy się tu ogromnym powodzeniem, to angielskie przekłady polskiej literatury, poezji i eseistyki – od „Pana Tadeusza”, przez Żeromskiego, Miłosza i Kołakowskiego, aż po Myśliwskiego czy Stasiuka. Prócz literatury pięknej znajdziecie tu też wyselekcjonowany zbiór albumów i książek z szeroko pojętych nauk humanistycznych (historię, filozofię, eseistykę, reportaże czy biografie – zarówno po angielsku, jak i po polsku) oraz perełki z polskiego rynku wydawniczego. Stałym elementem księgarnianego wyposażenia jest też wielka drewniana skrzynia – zawsze pełna skarbów w promocyjnych cenach. 

W ramach tegorocznego WKK księgarnia proponuje:

26/04/19 Senne kolizje. Spotkanie z Elizą Kącką
Spotkanie z Elizą Kącką wokół jej najnowszej książki „Po drugiej stronie siebie” (wyd. LOKATOR) Spotkanie z autorką poprowadzi Jan Gondowicz.
Eliza Kącka – ur. 1982 w Lidzbarku Warmińskim. Absolwentka polonistyki i międzyuczelnianych studiów humanistycznych. Współredaktorka antologii poezji najnowszej Poeci i poetki przekraczają granice (FA-art, 2011). Opublikowała książkę Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida (Warszawa 2012). Stypendystka MNiSW, finalistka Nagród Naukowych „Polityki”. Doktor nauk humanistycznych (Nagroda Główna w Konkursie im. Inki Brodzkiej, 2016). Asystentka na Wydziale Polonistyki UW. Członkini Zarządu Głównego TLiAM. Recenzentka i czytelniczka literatury najnowszej.

Jak wam się podoba?

Odwiedź tę księgarnię!
„Jak wam się podoba”
ul. Długa 4, Nowe Miasto, Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez JET PLUS ELŻBIETA TRYBUCHOWSKA, ul. Daszyńskiego 32, 95-070 Aleksandrów Łódzki, NIP 726-037-69-64, moich danych osobowych w celu dodania komentarza na stronie miedzyksiazkami.pl.