WKK2019 w Jak wam się podoba na Długiej 4 w Warszawie

Jak wam się podoba w Warszawie – kolejne miejsce, które ugości Was podczas Weekendu Księgarń Kameralnych.

„Jak wam się podoba” na Długiej to malutka polsko-angielska księgarnia literacka mieszcząca się w samym sercu warszawskiego Nowego Miasta. Znajdziecie tu przede wszystkim szeroki wybór pięknej literatury światowej w języku angielskim (w kilku różnych seriach i wydaniach), ale też poezję, dramaty, literaturę najnowszą. To, co cieszy się tu ogromnym powodzeniem, to angielskie przekłady polskiej literatury, poezji i eseistyki – od „Pana Tadeusza”, przez Żeromskiego, Miłosza i Kołakowskiego, aż po Myśliwskiego czy Stasiuka. Prócz literatury pięknej znajdziecie tu też wyselekcjonowany zbiór albumów i książek z szeroko pojętych nauk humanistycznych (historię, filozofię, eseistykę, reportaże czy biografie – zarówno po angielsku, jak i po polsku) oraz perełki z polskiego rynku wydawniczego. Stałym elementem księgarnianego wyposażenia jest też wielka drewniana skrzynia – zawsze pełna skarbów w promocyjnych cenach. 

W ramach tegorocznego WKK księgarnia proponuje:

26/04/19 Senne kolizje. Spotkanie z Elizą Kącką
Spotkanie z Elizą Kącką wokół jej najnowszej książki „Po drugiej stronie siebie” (wyd. LOKATOR) Spotkanie z autorką poprowadzi Jan Gondowicz.
Eliza Kącka – ur. 1982 w Lidzbarku Warmińskim. Absolwentka polonistyki i międzyuczelnianych studiów humanistycznych. Współredaktorka antologii poezji najnowszej Poeci i poetki przekraczają granice (FA-art, 2011). Opublikowała książkę Stanisław Brzozowski wobec Cypriana Norwida (Warszawa 2012). Stypendystka MNiSW, finalistka Nagród Naukowych „Polityki”. Doktor nauk humanistycznych (Nagroda Główna w Konkursie im. Inki Brodzkiej, 2016). Asystentka na Wydziale Polonistyki UW. Członkini Zarządu Głównego TLiAM. Recenzentka i czytelniczka literatury najnowszej.

Jak wam się podoba?

Odwiedź tę księgarnię!
„Jak wam się podoba”
ul. Długa 4, Nowe Miasto, Warszawa