Poród naturalny

Autor:
Katarzyna Oleś
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Natuli
Liczba stron:
216
ISBN:
978-83-66057-00-5

“Poród naturalny” Katarzyny Oleś jest ważną książką, która buduje zaufanie do siebie i swojego ciała oraz naturalnego procesu narodzin. Co więcej, wyjaśnia:

  • jak przebiegają kolejne etapy porodu (sterowane naturalnymi mechanizmami fizjologicznymi matki i dziecka),
  • jak realnie wpływać na przebieg porodu,
  • kiedy i kogo prosić o wsparcie,
  • dlaczego świadome przygotowanie do porodu jest ważne!

Książka pomaga uświadomić rodzicom, że  mają wpływ na to, w jaki sposób ich dziecko przyjdzie na świat. Pokazuje, że w zmedykalizowanym świecie współczesnego porodu jest miejsce dla narodzin zgodnych z potrzebami matki, w szacunku dla niej i rodzącego się dziecka.

Książka, podobnie do innych poradników z “serii rodzicielskiej”, jest napisana prostym językiem. Daje wsparcie i przekazuje to, co najważniejsze podczas procesu porodu: „Zaufaj sobie i swojemu ciału. Dasz sobie radę!”. 

Autorka 

Katarzyna Oleś –  niezależna położna, która od prawie 30 lat wspiera kobiety w procesie narodzin ich dzieci, przyjmując także porody domowe. Jest współzałożycielką i długoletnią prezeską Stowarzyszenia „Dobrze Urodzeni”. Wierzy, że sposób, w jaki rodzą się ludzie, wpływa na losy świata.

Wydawnictwo

Wydawnictwo Natuli jest częścią projektu dziecisawazne.pl. Wydaje serię książek poświęconych konkretnym zagadnieniom rodzicielskim, jak naturalny poród, karmienie piersią, komunikacja w rodzinie, edukacja, naturalny rozwój.